Zbiornik Licencyjny Gwaruś (Staw Górny i Staw Dolny). | wędkarstwo i ryby wędkuje.pl

Zbiornik Licencyjny Gwaruś (Staw Górny i Staw Dolny). | wędkarstwo i ryby wędkuje.pl

2019-12-22 Wyłączono przez admin

ul. Baranowicka 41 Suszec

       

     Doskonała lokalizacja, dwa parkingi dla wędkarzy, zadaszenie z ławkami, palenisko, toalety – to niektóre z cech powodujących, że łowisko to jest świetnie przystosowane dla fanów i miłośników wędkarstwa. Nad ośrodek „Gwaruś” można dojechać oznakowaną ścieżką rowerową (od strony gminy Pawłowice poprzez Mizerów i Kryry, oraz od strony gminy Orzesze poprzez Suszec). Jednak najistotniejszą informacją, bez której stawy te nie byłyby tak atrakcyjne jest to, że dwa zbiorniki są miejscem występowania tak rozmaitej, jak i ilościowej liczby wszelkiego rodzaju ryb. Zbiornik Górny może poszczycić się bardzo licznymi zarybieniami miarowego karpia, który bierze o prawie każdej porze roku (oczywiście z wyłączeniem zimy) oraz każdej porze dnia i nocy. Sprawia to, że każdy wędkarz nie powinien być załamany swoimi wynikami na tym łowisku. Ponadto w tym stawie występują pokaźnych rozmiarów leszcze, karasie oraz płocie. Nie należy ukrywać, iż tym zbiornikiem rządzi okoń, który jest wszechobecny ale można także napotkać sandacza, szczupaka, węgorza. Brzeg umożliwia komfortowe łapanie praktycznie z każdej strony (oczywiście wykluczając tarlisko).

Po spuszczeniu stawu Dolnego (tzw. Kąpieliska) nikt nie sądził, że w tak szybkim okresie przybędzie wody. Dzięki temu i staraniom zarządu oraz zaangażowanym członkom koła, udało się w szybkim okresie zarybić ten akwen. Jest to już powiedzmy, wizytówka Koła PZW 114 Suszec. Zbiornik sportowy, występuje tam bardzo ogromna populacja kroczka (małego karpia <35 cm), pomimo tego nie brakuje także karpi 40, 50 a nawet ponad 60 cm! Pływają tam także okazy  ponad 6 kilogramowe. Jest to gratka dla wędkarzy sportowców ale interesują się nim głownie wyczynowcy, łowiący na tyczki lub też matcha (odległościówkę). Czuć, nawet małego karpika, jest wielką frajdą i przyjemnością samą w sobie, a co dopiero takie ponad 50 cm! Wyniki podczas często odbywających się tam zawodach, nie rzadko osiągają 15-20 kg. Łowisko no kill nie tylko karpiem żyje – często łowionymi rybami są także leszcze (są i nawet ponad 50 cm), krąpie, piękne liny, karasie, wielkie płocie. Dla każdego coś się znajdzie. Nie da się tam nie połowić! 

`Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego wspaniałego łowiska, dzięki temu, iż uchwałą Zbiornik Dolny został mianowany Stawem Sportowym „No kill – złów i wypuść” bez siatek, ryb tam nie zabraknie! Istnieje możliwość wykupienia licencji dobowej oraz rezerwacji łowiska do organizacji zawodów (kontakt z zarządem).

Kamil Pławecki